na úvod

Sýry a mléčné výrobky


BioVavřinec
více...


odkud jsou:
Okrouhlice u Benešova, Středočeský kraj
co dobrého dodávají: mléko a mléčné nápoje, čerstvé i zrající sýry, jogurty, tvaroh, probiotické nápoje a kefíry, syrovátku, zakysanou smetanu

Farma BioVavřinec hospodaří v systému ekologického zemědělství s citlivým přístupem k přírodě. V devadesátých letech tak navázala na rodinnou tradici, která byla přerušena násilnou poválečnou kolektivizací.

Na farmě jsou volně na pastvinách chovány krávy plemene červenostrakatého skotu. Kvalita přírodního chovu se přirozeně odráží v mimořádné chuti, vůni a barvě samotného mléka, jogurtů, sýrů a dalších úžasných výrobků s logem BioVavřinec.

obrazek459
obrazek459
obrazek459

Kozí farma Pěnčín
více...

odkud jsou: Jablonecko, Liberecký kraj
co dobrého dodávají: kozí a ovčí mléko, sýry, tvaroh, jogurty

Zemědělská výroba má v Jizerských horách dlouho tradici, vždy doplňovala sklářskou výrobu. Farma v Pěnčíně je proslulá chovem českých plemen koz - bílých a hnědých krátkosrstých - a samozřejmě i následnou produkcí výrobků z kozího mléka.

Pěnčínskou farmu můžete sami v podhůří Jizerských hor navštívit. Návštěvníci jsou vítáni a mohou za příznivého počasí pozorovat celé stádo chovaných koz. Ve velkém výběhu je uvidíte od jara až do podzimu, před zimním nečasem jsou ustájeny a krmeny senem a obilím.

obrazek311
obrazek311
obrazek311

Farma Cibochovi
více...

odkud jsou: Vrcovice u Písku, jižní Čechy
co dobrého dodávají: mléko, jogurty, sýry, kefíry, tvaroh

Statek u Cibochů je malým rájem, který těží z tradic zdejšího chovu krav a koz pro mléko. Samotný statek má téměř čtyřsetletou historii. Ve Vrcovicích jsou krávy ustájeny v maštali a na pastvu mají kdykoli volný přístup. Navíc můžete na každou z nich zavolat jejím vlastním jménem :-)

Mléko ze statku zpracovávají Cibochovi ve vlastní minimlékárně. V novodobé historii byl prvním výrobkem této mlékárny Vrcováček v roce 2010.
obrazek195
obrazek195

Lacrum
více...

odkud jsou: Velké Meziříčí, Vysočina
co dobrého dodávají: čerstvé stloukané máslo, sýry

Počátky mlékárny ve Velkém Meziříčí sahají až do roku 1934, kdy byla založena Rolnická družstevní mlékárna, které se zaměřila na výrobu sýrů, tvarohů a másla.

Během druhé světové války byla řízením osudu zavedena technologie na výrobu Eidamské cihly, a to díky odborníkům přímo z Holandska.V průběhu let změnila mlékárna sídlo a několikrát i své pojmenování, ale pro zákazníky byla stále synonymem dobrých českých výrobků.

Lacrum dbá na dodržování všech podmínek pro zachování kvality a čistoty mléčných výrobků, vyhýbá se používání přídatných látek a stabilizátorů.


Milknatur
více...

odkud jsou: Líně, severní Plzeňsko
co dobrého dodávají: mléko a mléčné nápoje, bifi

Mléčné výrobky Milknatur to do našeho farmářského obchodu opravdu nemají daleko. Farma Zemědělská výroba Milknatur se specializuje na výrobu mléka a v chovu má více než dvě stovky dojnic plemena Holštýn. Farma hospodaří ekologicky a používá pouze vlastní organická hnojiva.

Mlékárna Kopecký - Salix
více...

odkud jsou: Chotusice u Čáslavi
co dobrého dodávají: sýry

Mlékárnu začal p. Petr Kopecký provozovat v roce 1999. Výroba je zaměřena na plísňové sýry a v obchodech je zákazníci najdou pod hlavičkou SALIX. produkty jsou expedovány pod hlavičkou SALIX.

Sýry se vyrábějí tradičně, ručním zpracováním. Mlékárna se specializuje na sýry camembertského typu - sýru ušlechtilého s pikantní příchutí po žampionech. Specialitou Kopeckých je sýr dvouplísňový - český unikát - kdy sýr camembertského typu je doplněn roquefortovým aromatem a lehce nahořklou chutí modrozelené plísně uvnitř těsta. Poslední novinku představuje sýr Popelák - kdy sýr camembertského typu zraje pod vrstvou popela, který je vyroben z rostlin speciální technologií, která odstraňuje ho pískovatění v ústech. Popel dodává sýru aroma a jedinečný vzhled.

Školní statek Babina
více...

odkud jsou: Babina nedaleko Plas na severním Plzeňsku
co dobrého dodávají: mléko, zákysy, jogurty, tvaroh, sýry

Produkty nové farmy - Školního statku Babina - u nás nakupujete od jara 2015. Jsme rádi, že nabízíme širokou škálu mléčných výrobků přímo z našeho regionu. Babina leží v kopcích nad Plasy.
obrazek655

Farma Dolenec
více...


odkud jsou: Zlatá Olešnice na Jablonecku
co dobrého dodávají: sýry

Rodinná minimlékárna nedaleko Železného Brodu se zaměřuje na poctivé, ekologicky čisté výrobky z plnotučného kravského mléka. Používány jsou pouze šetrné technologie, se kterými pracují i rakouští a švýcarští farmáři z Alp.

Na farmě se chová český strakatý skot. Ochutnejte výrobky ze Zlaté Olešnice z mléka krav, které se pasou výhradně na loukách chráněné krajinné oblasti Jizerské hory.
obrazek656


Objednávka přímo z farem

Kdy co nakoupíte


Copyright Náš GRUNT s.r.o. 2009 – 2024