na úvod

Pečivo


Pekařství U Seberů


V Našem gruntu u Lidušky naleznete denně kváskový chléb od Seberů. Poznáte jej snadno. Na první pohled podle velkého S uprostřed každého bochníku. A samozřejmě podle chuti a vůně. Stačí se zakousnout do vypečené kůrky a vychutnat měkkou střídu.

Tato plzeňská pekárna začala péct v roce 1991 a navázala tak na historii mnohem starší. Předkové majitele firmy, pana Romana Sebery, dodávali na Plzeňsku chléb již před sto lety. A Seberovi se tradice opravdu drží, i dnes pečou chléb podle dávné receptury na uhlí a dokonce v původní peci.

Vzhledem k plánovanému rozšíření železničního koridoru bojuje nyní pekárna U Seberů o přežití. Nikdo neví, zda se podaří najít vhodné prostory a především prostředky k přesunu unikátní historické pece. I toto je bohužel součástí příběhu kulatých bochníků s velkým S.


obrazek518
obrazek518
obrazek518
obrazek518

PEKACI


odkud jsou: Plzeň
co dobrého dodávají: rohlíky, housky, kobližky a mnoho dalšího :-)

Ať už jste na sladké, nebo na slané, ve výrobcích pekárny PEKACI si jistě vyberte. A vše je zaručeně čerstvé, z pekárny je to k nám jen kousek přes řeku :-)
obrazek561
obrazek561

Bezlepková pekárna Dr. Pekař


odkud jsou: Praha
co dobrého dodávají: kváskový bezlepkový chléb (kmínový, amarantový, pohankový, světlý a sladký)

Bezlepková pekárna Dr. Pekař nám dodává čistě kváskový bezlepkový chléb bez použití droždí a jakýchkoli konzervantů. Do naší farmářské prodejny přicházejí v čerstvém stavu, neuzavřené do igelitu ani do různých plynů. Díky kvásku je i po několika dnech chléb stále měkký a není třeba ho před každým použitím trápit v topinkovači. Svou strukturou i chutí se velice blíží obyčejnému lepkovému chlebu. Tím že postrádá bílou mouku a lepek, je alternativou k běžnému pečivu i pro ty, kdo se zajímají o své zdraví i když netrpí celiakií.
obrazek582
obrazek582
obrazek582
obrazek582

Pekařství Bayer


odkud jsou: Plzeň
co dobrého dodávají: kváskový chléb, bagety, rohlíky a mnoho dalšího pečiva
obrazek583
obrazek583

Školní statek Babina
více...

odkud jsou: Babina nedaleko Plas na severním Plzeňsku
co dobrého dodávají: mléko, zákysy, jogurty, tvaroh, sýry

Produkty nové farmy - Školního statku Babina - u nás nakupujete od jara 2015. Jsme rádi, že nabízíme širokou škálu mléčných výrobků přímo z našeho regionu. Babina leží v kopcích nad Plasy.

Secret of rawodkud jsou: Praha
co dobrého dodávají: raw zákusky

Raw dezerty nepatří zcela mezi klasické pečivo, ale přesto si vám je dovolíme jako zdravou alternativu nabídnout :-)

Zákusky z první raw food cukrárny v České republice jsou připravovány s maximální šetrností z čerstvých, čistě rostlinných surovin. Neobsahují lepek, laktózu ani cukr. Slazeny jsou pouze sirupem z agáve nebo medem.

Objednat si můžete i celé dorty, stačí předem zavolat nebo napsat.
obrazek657
obrazek657
obrazek657

Objednávka přímo z farem

Kdy co nakoupíte


Copyright Náš GRUNT s.r.o. 2009 – 2024