na úvod

Mošty, pivo, víno, domácí pálenky


Kitl
více...

odkud jsou: Jablonec nad Nisou, Jizerské hory
co dobrého dodávají: sirupy, medicinální vína, medoviny

Společnost Kitl vyrábí prvotřídní nápoje z nejkvalitnějších surovin. Jsou zdraví prospěšné, chutnají a především skutečně lidem pomáhají. Syntetická chemie má samozřejmě vstup zakázán.

Samotné podnikání bylo inspirováno příběhem slavného doktora Kittela, jeho léčitelské schopnosti a znalost bylinek, které Jizerské hory nabízejí. Majitelé firmy nejsou potomky doktora Kittla, ale k jeho odkazu se hrdě hlásí. Z tohoto důvodu dnes na etiketách najdete jméno doktora Kittela v pozměněné podobě.

Spolumajitelé firmy vnesli do podnikání mnoho osobních i rodinných zkušeností. Jan Vokurka, řídící jednatel firmy, pochází z rodu lékařů a lékárníků. Jeho pradědeček Antonín Wellner byl spolumajitelem věhlasné dobrušské firmy vyrábějící léčivá vína a likéry. Zbylými společníky jsou Roman Žďárský a Jindřich Sobota, odborníci na výrobu vína a sektů. Romanův dědeček byl sládkem Jabloneckého pivovaru, a Jindřich, sám vystudovaný vinař, je synem jabloneckého bylinkáře Václava Soboty. Uznejte, že firma Kitl je v těch správných rukou :-)
obrazek301
obrazek301
obrazek301
obrazek301

Rodinný lihovar Žufánek
více...

odkud jsou: Boršice v oblasti Bílých Karpat
co dobrého dodávají: ovocné destiláty

Rodinná ovocnářsko-včelařská farma ŽUSY (Žufánek a synové) vznikla v roce 2000. Její doménou je zpracování ovoce, bylinek a medu do formy kvalitních ovocných destilátů a likérů.

Rodina Žufánků obhospodařuje vlastní ovocné sady. Poloha sadů je ideální zejména pro pěstování modrého ovoce, což jistě potěší každého milovníka moravských pálenek :-) Ovoce ze sadů nese certifikát Bio kvality.

Ptejte se nás na Žufánka a my vám velmi rádi doporučíme slivovice, hruškovice, třešňovice... :-)

 

obrazek312
obrazek312

Víno Sýkora
více...

odkud jsou: Čejkovice, Hodonínsko
co dobrého dodávají: moravská vína

Víno Sýkora je rodinná firma zabývající se vinohradnictvím, vinařstvím a obchodem s vínem, která vznikla na podzim roku 2001 a navázala tak na čtyři generace vinařících předků. Společnost obhospodařuje 55 ha vinic kolem Čejkovic a Velkých Bílovic.

Vitaminátor
více...

odkud jsou: Sosnová, Opavsko
co dobrého dodávají: 100% ovocné šťávy

Rodiče majitele firmy, p. Tomáše Sošky, se do Sosnové přistěhovali v roce 1921. Byli zde prvními českými obyvateli a jako praví zemědělci začali pěstovat ovoce a zemědělské plodiny. Díky své pracovitosti a tisícům hodin stráveným v sadech a na polích si dědeček majitele, pan Leopold Soška, mohl v roce 1932 dovolit během pozemkové reformy zakoupit bývalý zámek. Ten je po drobných rekonstrukcích dodnes sídlem společnosti Vitaminátor. Bohužel o firmu byla rodina dvakrát připravena - poprvé v roce 1938 při obsazení Sudet, podruhé pak při znárodnění v roce 1948.

Novodobá historie se začala psát po restituci v roce 1993. Tatínek majitele, p. Slavomír Soška, stál před téměř nesplnitelnou výzvou. Statek byl ve velmi zuboženém stavu, mechanizace byla rozkradena, závlahový systém zcela zničen. Přilehlá pole byla zdevastována a zaplevelena, sady byly bez řádné péče plné přestárlých stromů. Přesto se Sosnovi rozhodli pustit se do rekonstrukce. Po letech tvrdé práce byli schopni v roce 2002 obnovit produkci ovoce a později se rozhodli ovoce z vlastních sadů dále zpracovávat. Dnes Vitaminátor dodává 100% přírodní šťávy převážně z vlastního ovoce a zeleniny, které jsou určeny všem, kteří se zajímají zdraví své i svých dětí.Moštovna Lažany
více...

odkud jsou: Lažany, Liberecko
co dobrého dodávají: přírodní mošty

Moštovna v Lažanech byla postavena v roce 1995 na okraji Českého ráje, oblasti ideální pro pěstování drobného ovoce. Její výstavbu přivítali především pěstitelé z vesnic na Turnovsku. Při výrobě vychází moštovna z dlouholetých zkušeností a tradic.

Lažanské nápoje neobsahují žádné chemické konzervační látky, jsou ošetřeny pouze pasterizací. Z moštovny Lažany můžete ochutnat dvě desítky druhů nápojů, včetně několika BIO výrobků.

obrazek532

Pivovary Lobkowicz
více...

odkud jsou: z různých koutů naší republiky  :-)
co dodávají: ???


Pivovar Černá hora
více...

odkud jsou: Černá hora, jižní Morava
co dobrého dodávají: pivo :-)

V pivovaru Černá Hora se vaří tradiční české poctivé pivo. Výroba piva se nijak neurychluje, naopak pivu je dopřán patřičný čas, aby mohlo kvasit na otevřených spilkách a následně odděleně zrát v ležáckých tancích.


Vinařství Spielberg
více...

odkud jsou: Archlebov, Hodonínsko
co dobrého dodávají: moravská vína

V překrásné krajině tradiční vinařské oblasti Kyjovska, jen pár minut jízdy z bitvy Tří císařů proslaveného Slavkova, najdete pod pásem Ždánického lesa půvabnou vinařskou obec Archlebov a na jejím samém začátku vinařství SPIELBERG.

O vína sklizená na vlastních vinicích o rozloze takřka 65 ha se tu stará s týmem zkušených vinohradníků sklepmistr, Ing. Ondřej Konečný. Stáří vinic je různé, od mladých vinic dávajících svěží štíhlejší vína, až po vinice 40 let staré, z kterých vznikají hutná  extraktivní vína. Díky ekologickému pěstování révy a jejího zpracování využívající moderního systému řízeného kvašení, se daří produkovat přívlastková vína ve špičkové kvalitě.


Bettina Lobkowicz vinařství
více...

odkud jsou: Mělník
co dobrého dodávají: vína z Mělnicka

Bettina Lobkowicz je výrobcem jakostního vína z vlastních hroznů. Společnosti navazuje na staletou tradici vinařství na Mělníku a je s 50 ha vinic největším producentem ve městě. Od roku 2010 se firma zařadila do projektu regionálních produktů POLABÍ.

Vino Hort
více...

odkud jsou: Dobšice, Znojemsko
co dobrého dodávají: víno

Vinařství VINO HORT bylo založeno roku 1999, vinný sklep se nachází v Dobšicích u Znojma. Společnost sama vinice nevlastní, spolupracuje s vinohradníky a obchodníky. Hrozny pocházejí z předem dohodnutých vinic, vybírány jsou jen odrůdy z nejlepších poloh.

Technologie zpracování hroznů se liší podle odrůd. Při vinaření se VINO HORt nebojí novinek a experimentů, jsou-li v souladu s přírodou a přirozenou tvorbou vína. Firma zároveň ráda oprašuje staronové tradice. Největších úspěchů sbírá v technologii růžových vín.Objednávka přímo z farem

Kdy co nakoupíte


Copyright Náš GRUNT s.r.o. 2009 – 2024